PRZEJDŹ NA WYŻSZY POZIOM

Global Professional Tennis Coach Association (GPTCA) jest międzynarodową organizacją stworzoną w celu podnoszenia poziomu wyszkolenia trenerów tenisa wykorzystując doświadczenie czołowych trenerów ATP i WTA. GPTCA została utworzona podczas US Open w 2010 roku przez 49 trenerów pracujących w Tourze ATP i WTA. W jej władzach znajdują się tacy znani trenerzy jak: Toni Nadal, Dirk Hordorff, Alberto Castellani oraz Rainer Schuettler. W chwili obecnej jest reprezentowana poprzez tzw. prezydentów krajowych (National Presidents) w 41 krajach świata. Prezydentem krajowym może być jedynie trener z odpowiednim dorobkiem szkoleniowym na poziomie turniejów ATP lub WTA.
GPTCA jest jedyną organizacją mającą prawo do organizacji kursów certyfikowanych przez ATP World Tour.

Kursy GPTCA

Są trzy poziomy zaawansowania w coachingu: poziom A, B i C. Poziom A jest przyznawany arbitralnie na podstawie osiągnięć trenera w jego pracy szkoleniowej. Poziomy B i C są przyznawane po pozytywnym ukończeniu odpowiedniego kursu. Kursy mają charakter stacjonarny (3 dni) i są organizowane w krajach członkowskich. Możliwe jest także ukończenie kursu w systemie on-line (www.sitatraining.com)
Poziom A
Może być przyznany trenerom, którzy:
- pracują lub pracowali z zawodnikami z pierwszej 100 ATP/WTA i byli akredytowani jako trenerzy minimum 25 razy na turniejach GS i ATP;
- sami byli sklasyfikowani w pierwszej setce ATP;
- pracowali z zawodnikami, którzy byli w finale GS w grze pojedynczej (A*)
- sami jako zawodnicy byli w finale GS w grze pojedynczej (A*) - byli w pierwszej 10 rankingu ATP/WTA (A*)
- są prezydentami krajowymi GPTCA (A*)
Poziom B
Poziom B jest przeznaczony dla trenerów pracujących z zawodnikami grającymi na poziomie Wielkiego Szlema, ATP World Tour i Challenger Series.
Poziom C
Poziom B jest przeznaczony dla trenerów pracujących z zawodnikami grającymi na poziomie juniorskim i Futures ITF.
Kursy GPTCA

Członkostwo w GPTCA

1. GPTCA i jego kursy są certyfikowane przez ATP, dlatego członkowie GPTCA mogą używać tytułu „GPTCA International Tennis Coach”.
2. Własny profil na stronie www.GPTCAtennis.org. Każdy może znaleźć informację o Tobie i Twojej pracy.
3. Elite Tennis Journal. Dostęp do publikacji GPTCA (4 razy w roku).
4. „Coaching in Sport degree” from Newport Research University. Będziesz miał możliwość podjęcia studiów online na preferencyjnych warunkach (mniej egzaminów, krócej i taniej).
5. Dostęp do kodowanej podstrony – strefa członkowska. Szybki dostęp do materiałów szkoleniowych, możliwość znalezienia pracy i zamieszczenia Twojego ogłoszenia.  
6. Pytanie do członków Zarządu GPTCA. Masz możliwość zadawania pytań dotyczących treningu bezpośrednio jednemu z wybranych trenerów z Zarządu GPTCA.
7. Zapytaj Giorgio. Giorgio Di Palermo odpowie na wszystkie pytania dotyczące przepisów ATP, programu antykorupcyjnego, kontaktów z mediami.
8. Forum: masz możliwość zaprzyjaźnienia się z innymi członkami, znaleźć oferty pracy, możesz zamieszczać swoje komentarze, pytania dotyczące treningu, sprzętu, kontuzji oraz innych kwestii.
9. Dostęp do filmów szkoleniowych przygotowywanych przez ATP Uncovered Staff.
  • Astra
  • Lexus
  • FlyAway
  • TenisKlub
  • Babolat
znajdź nas na facebook