Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak skutecznie zadbać o psa? Selekcja karmy

Kiedy w naszym domu mieszkają równocześnie pies oraz małe dziecko, w owym czasie powinniśmy pamiętać, iż to nie wyłącznie pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, ale także może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego również względu dziecko musi nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie tylko karmienie, chociaż i to jest ważne – więcej dowiesz się na karma dla psa premium. To kolosalny obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają od czasu do czasu nawyk dręczenia pieska, zbyt długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji warto, w związku z tym zafundować psu miejsce, w którym może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się pewnie przed zakusami dziecka. Zdarza się też nieraz, że małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy również próbują włożyć im różne przedmioty do uszu i nosa. W owym czasie to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz wypatruje miejsca gdzie może się schronić. Żeby osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę znaczących zasad, według jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, aby nie wpadało na czworonoga, nie ciągnęło go za uszy, czy również ogon, oraz nie wkładało mu do nosa rozmaitych małych przedmiotów. Należy ustalić też, że dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w pożywieniu, i nie drażnić go i nie wprowadzać w stan lustracji. Reguły te są pozytywne nie tylko dla pieska, jednak także dzięki nim możemy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies dobrze traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy także do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz