Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie prace można wykonać przy pomocy przewiertów horyzontalnych

Technologia przewiertów sterowanych ma już kilka dekad. Przez wiele lat inżynierowie ją cały czas udoskonalali, dzięki czemu daje ona dzisiaj duże możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie. Przewierty sterowane stosowane mogą być praktycznie wszędzie, gdzie z różnych powodów nie ma możliwości naruszenia tego, co zlokalizowane jest na powierzchni terenu. Świetnie sprawdzają się na zabudowanym terenie, do instalacji mających biec pod obiektami, drogami czy torami kolejowymi.

Lecz zastosować je też można przy przekopach pod pagórkami i górami, co w znaczący sposób zmniejsza koszty eliminując jednocześnie konieczność niepotrzebnego nadłożenia drogi. przewierty sterowane nie są inwazyjne, nic co znajduje się na powierzchni nie jest przy nich ruszane. Z reguły takie prace rozpoczynają się od wprowadzenia pod odpowiednim kątem elementu zwanego pilotem. Pilot posiada ścięcie, dzięki czemu można sterować jego położeniem i w ten sposób regulować kierunek oraz głębokość wiercenia.

Następnie za pilotem jest prowadzona głowica, tworząca ostateczny otwór do instalacji. Takie przeciski kretem zaczęły się cieszyć sporą popularnością w różnych branżach, gdyż możliwości ich użycia są naprawdę szerokie. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy wykonanie planowanego przewiertu może być niemożliwe, i wtedy szukać będzie trzeba innego rozwiązania. Urządzenia do realizacji przewiertów są tak skonstruowane, że głowica robocza musi wejść w ziemię pod niewielkim kątem, i dlatego też potrzeba na to określoną ilość miejsca.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz