Jakie są najważniejsze typy folii ogrodniczych

Jeszcze jakiś czas temu dużym zainteresowaniem się cieszyły najróżniejsze szklarnie. Jednak szkło, mimo że posiada sporo istotnych zalet, to również jedna dużą wadę, to znaczy cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza zaczęła powszechnie korzystać z różnego rodzaju folii, które zapewniają bardzo podobną funkcjonalność, a jednak kosztują znacznie mniej. Obecnie na rynku jest dostępnych ich sporo typów, dlatego też każdy bez problemów powinien wybrać taką, która mu będzie odpowiadać.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że poszczególne Folie ERG Bieruń znacznie się różnią parametrami technicznymi i wytrzymałością, a co za tym idzie także i ceną. Jedną z pierwszych rzeczy, nad którą należy się zastanowić, jest to na jak długo planuje się takie okrycie kupić. W sklepach są bowiem dostępne propozycje na tylko jeden rok, albo więcej, i w zależności od tego posiadają one odpowiednią grubość i dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie przeznaczone na jeden rok, to znaczy okres wiosenny i letni powinny wytrzymać sporo dłużej, lecz nie jest to regułą.

W lepszych foliach pojawiają się w ich składzie różne dodatki zwiększające wytrzymałość mechaniczną. Istotnym parametrem jest przepuszczalność światła słonecznego, jaka powinna wynosić przynajmniej 90 %. Dzięki temu słoneczne promienie będą docierać w odpowiedniej ilości do roślin, dają im odpowiednie warunki rozwoju. W części przypadków może się również przydać perforowanie, jakie zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i w ten sposób chroni przed rozwojem różnych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz