Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze typy opon do wózków widłowych

Korzystanie na co dzień z wózków widłowych jest związane z tym, że je regularnie trzeba serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeśli obecnie używane już się zbyt mocno zużyły. Opony w takich wózkach mają bardzo duże znaczenie, gdyż mocno wpływają na koszty obsługi tych urządzeń, ale też na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Podzielone są one na dwie podstawowe grupy, to znaczy pneumatyczne i pełne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, jakich się powszechnie używa w zwykłych samochodach, chociaż oczywiście konstrukcyjne są one dopasowane do charakteru pracy tych pojazdów. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do wożenia delikatnych ładunków, które wymagają większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Chełm są też wykorzystywane na mniej równych podłożach, jednak w pewnych przypadkach dość szybko się zużywają.

Z tego też powodu pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu opon pełnych, jakie w środku nie mają powietrza tylko specjalną mieszankę gumową. Takie opony cechują się wysokim poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Dodatkowo nie ma w nich ryzyka tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi kosztami, ponieważ takie modele są nieco droższe od pneumatycznych. Także wymienienie jest bardziej wymagające, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz