Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem przyzwyczaić psa do zostawania w domu – szkolenie czworonogów pomoże

Czworonóg, jaki nie znosi zostawać sam w domu to dla właściciela nie lada kłopot. Pies zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc delikatnie – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko dookoła, cyklicznie również załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę sprzątania, a na dodatek jeszcze musi wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia przeważnie ma swoje podłoże w czasie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co spowodowało u niego traumę. Co wobec tego w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? W szczególe pieska do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeżeli właściciel w zbytni sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Można zacząć od niezmiernie prostych treningów takich jak zamykanie psa samego w pokoju na parę minut czy też wybrać się na wyjątkowe szkolenie żeby zdobyć pomoc – jak wybrać psie przedszkole. Poza tym nie wolno również pozwalać psu na gryzienie przeróżnych przedmiotów, których gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania wolno zabrać w pierwszej kolejności psa na dłuższy spacer – niech się porządnie wybiega oraz zmęczy.

Wychodząc, należałoby zostawić mu jego ulubione zabawki. Fachowcy są zdania, iż jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien oraz następnie sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zameldować się ze swym czworonogiem do profesjonalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli i niedoli, nigdy nie musimy troskać się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy akurat będziemy tego potrzebować.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz