Jakim sposobem szybko i sprawnie uzyskać kredyt hipoteczny na remont mieszkania?

W stosunku do dominującej obecnie w naszym kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych polaków mało dopuszczalne jest zakup mieszkania lub także domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową ludzi składających wnioski o kredyt, kierując się wielkością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Niemniej ważnym aspektem, jaki ma okazję posiadać ważki wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest odmiana zatrudnienia, jaka dane osoby posiadają – Kredyt dla firm. Banki najchętniej udostępniają kredytów grupie osób, które zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Wybitnie właściwą pozycję startowa mają zwłaszcza osoby zaangażowane w tak nazywanym sektorze publicznym, a więc urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji lub służby mundurowe. Jeżeli okaże się, że dana postać jest zatrudniona na czas określony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej firmie.

Czasem banki żądają też od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w którym zobowiąże się do rozciągłości umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w segmencie kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, inaczej tacy, którzy nie zatrudniają jakichkolwiek robotników – tym figurom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej niż tym, którzy zatrudnieni są na umowy-zlecenia lub również na umowy o dzieło.

Dodaj komentarz