Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakim sposobem zatroszczyć się o aktywność seniora? Opieka powinna pomóc

Człowiek jest istotą nadzwyczaj trudną oraz by był zdrowy i zdrowiem tym cieszył się do późnej starości nie wystarczy harmonijne funkcjonowanie układów fizjologicznych, inaczej zdrowe ciało. Dla zachowania dobrego samopoczucia oraz odpowiedniej kondycji fizycznej równie istotna jest stabilność psychiczna, a niektórzy sugerują, że nawet ważniejsza.

Teraz, gdy przeciętna długość życia człowieka nieprzerwanie ulega wydłużeniu, wydłuża się także czas, który człowiek spędza już poza działalnością zawodową, inaczej na emeryturze. Dla osób, jakie oprócz pracy zawodowej posiadają żywe zamiłowania, hobby, przejście w stan spoczynku jest sporo prostsze. Też babcie oraz dziadkowie intensywnie zatrudniani do opieki nad wnukami nie doświadczają zakończenia pracy zawodowej specjalnie traumatyczne. Pracoholicy tudzież, dla jakich praca stanowiła sedno życia na emeryturze czują się jak ryby wyrzucone z wody. Brak poczucia przydatności, nadwyżka czasu, wytrącenie z codziennych rytuałów prowadzić może w pewnych sytuacjach nawet do depresji oraz obniżenia całościowej odporności organizmu.

Mając to na uwadze konstruowane są programy społeczne służące odnalezieniu dla seniorów perfekcyjnych warunków spędzania czasu na emeryturze – tu pomoże ATERIMA MED Kraków. Korzystać z tego mają nie jedynie sami emeryci, ale również inne grupy społeczne oraz zawodowe, jakim dana będzie możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ludzi starszych. Zatrudnianie emerytów w niepełnym wymiarze godzin sprzyja tworzeniu pomostów między pokoleniami oraz sprawnemu zagospodarowaniu kapitału ludzkiego..

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz