Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kurtyny magazynowe – czym są i jakie mają zastosowanie

Praca na hali produkcyjnej czy magazynie wiąże się niejednokrotnie z tym, że cały czas jest potrzeba trzymania otwartych drzwi czy bram. Wynika to zwyczajnie ze względów praktycznych, gdyż bardzo często przez takie miejsce przechodzić będą pracownicy lub też jeździć różne pojazdy. Jeżeli za każdym razem będzie trzeba coś otwierać i zamykać, to nie byłoby to wygodne. Pozostawienie z kolei nie zabezpieczonego niczym otworu to jednak ryzyko, że odczuje się bardzo szybko w środku działanie niekorzystnych atmosferycznych czynników, na przykład wiatru czy niskiej temperatury.

Dlatego też w takich przypadkach sprawdzają się bardzo dobrze najróżniejsze kurtyny magazynowe. To rozwiązanie jest znane i używane od dawna, między innymi z tego powodu że jest bardzo wygodne i praktyczne. Przeważnie kurtyny składają się z foliowych pasów o dużej grubości. Dzięki temu są one wytrzymałe i dość odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie mają dużą elastyczność.

Mogą mieć też różną kolorystykę, zależnie od miejsca montowania i oczekiwań zamawiającego. Dużą popularnością cały czas się cieszą przezroczyste wersje, ale jeśli ktoś nie chce, aby było przez nie wszystko widać, to pomyśleć może o jednym z wielu kolorów. W związku z tym że takie paski wiszą pionowo, to można między nimi wygodnie przechodzić czy przejeżdżać jakimiś pojazdami, a po paru chwilach wrócą one do pierwotnej pozycji. Skutecznie ochraniają one przed podmuchami wiatru, różnicami temperatur czy pyłem, można też za ich pomocą dzielić wnętrza na mniejsze części.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz