Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Niespłacone długi – czy jest sposób na bezpieczne wyjście z nich

Jeszcze do niedawna wzięcie kredytu na dużą sumę nie stanowiło żadnego problemu. Z tego też powodu dużo ludzi korzystało z takiej możliwości, zapominając niekiedy że każdy z takich kredytów w pewnej chwili trzeba będzie spłacić. A życie bardzo różnie się może potoczyć, czasami pojawiają się różne choroby czy sytuacje losowe, które uniemożliwiają spłatę posiadanych zobowiązań.

To nie jest łatwa sytuacja, bowiem uaktywniają się wtedy firmy windykacyjne i komornicy, a to mocno zepsuje i tak niełatwą sytuację dłużnika. Obecnie dla takich osób jest jednak dostępna pewna szansa na pozbycie się swoich długów, a jest nią konsumencka upadłość. Taka opcja w naszym prawie się pojawiła w roku 2009, i skorzystać z niej miało okazję sporo osób, którym naprawdę pomogła stanąć na nogi. Ogromnie przydatne w takich sytuacjach są rozmaite prawne kancelarie, jakie przygotują niezbędne pisma i pozwolą uniknąć jakiś pomyłek.

Jeśli ktoś zainteresowany będzie, to taką kancelarię bez problemów znajdzie w internecie, na przykład wpisując w wyszukiwarce hasło prawnik upadłość konsumencka. Żeby można się było w ogóle starać o taką formę umorzenia długów, to w pierwszej kolejności trzeba być osobą fizyczną i nie spłacać zobowiązań przez okres co najmniej trzech miesięcy. Po złożeniu wszystkich dokumentów do sądu ten dokładnie przeanalizuje całą sytuację dłużnika i zdecyduje co dalej robić. Jeżeli długi były efektem zaniedbania czy celowego działania, to odpowiedź może być wtedy odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz