Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym pamiętać trzeba przy projektowaniu logo swojej firmy

Dobry projekt logo to ważna sprawa dla każdej firmy – ostatecznie ten wizualny element będzie stanowił wizytówkę pośród kontrahentów. Z takich też powodów jego projekt warto przekazać profesjonalistom, a jeżeli ktoś chce się wziąć za to samemu, to trzymać się paru istotnych zasad.

Przede wszystkim logo firmy powinno być możliwie czytelne i proste. Ta prostota ma ogromne znaczenie, bowiem sprawa wrażenie profesjonalizmu i nowoczesności. Zresztą wystarczy się przyjrzeć logotypom największych marek, aby to świetnie zauważyć. Odpowiednia kreacja logo to także unikanie większej ilości kolorów.

Specjaliści zalecają, aby nie było ich więcej niż maksymalnie trzy, lecz im ich liczba będzie mniejsza tym lepiej. Zbyt duża mieszanina kolorów może wyglądać zniechęcająco, przynosząc zupełnie odwrotny rezultat od zamierzonego. Projektanci muszą także mieć na uwadze na czcionkę. Pasować ona powinna do specyfiki branży, w jakiej działa firma, dużą rolę odgrywają również rozmaite psychologiczne aspekty.

Wiele firm po jakimś okresie swojego działania na rynku decyduje się także na odświeżenie logo. Zabieg taki ma za zadanie tchnienie nowego ducha w markę i wskazanie jej drogi rozwoju. Tego typu odświeżenie wykonać można w oparciu o dotychczasowy wygląd, ale niekiedy wszystko zaczyna się od zera. Mając na uwadze wspomniane aspekty zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jednak będzie zlecenie takiego projektu profesjonalnej firmie. Taką bez problemów można znaleźć w sieci, wpisują na przykład hasło popatrz więcej o identyfikacji wizualnej i sprawdzając uzyskane wyniki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz