Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pellet czy węgiel – który z opałów bardziej się opłaci

Piece wykorzystywane w mieszkalnych domach są przystosowane do różnego rodzaju paliwa. Niektóre spalają tylko węgiel albo ekogroszek, i wówczas nie ma możliwości wyboru. Lecz do wielu urządzeń tego typu można wsypywać różne rodzaj opału, tak więc warto się dowiedzieć czym one się różnią od siebie i jakie mają parametry.

Najtańszy, co nie znaczy że kiepski, jest pellet ze słomy Zamość. Wytwarzany on jest z wysuszonej słomy, co znacznie podwyższa opałową wartość, jaka jest jedynie mniejsza o połowę niż węgla. Dlatego też ten typ pelletu uznaje się za najlepszy porównując parametry do ceny.

Nieco droższy, ale też i bardziej wydajny, jest pellet drzewny Zamość. Do produkcji tego pelletu są wykorzystywane trociny z tartaków i zakładów drzewnych, jakie po dokładnym sprasowaniu świetnie się spalają. Przez to, że pellet drzewny jest bardzo suchy, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż drewniane kawałki. Najwięcej wydać trzeba jeżeli chce się zakupić ekogroszek Zamość, ale też i ten właśnie produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej spośród wszystkich paliw.

Dużą zaletą ekogroszku jest to, że nie ma on miału i drobnych kawałków, jakie w dużym stopniu zmniejszają opałową wartość. Decydując się na zakup jakiegoś wymienionego paliwa pamiętać należy o tym, żeby przechowywać je w odpowiedni sposób. Jeżeli węgiel Zamość, pellet Zamość zawilgotnieje lub zamoknie, to znacznie gorzej będzie się spalał. Z takich też powodów składować go trzeba w suchym miejscu, bez nadmiarowej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz