Po jakich cechach poznać można dobrego, kompetentnego psychologa

Wizyta w poradni psychologicznej różni się bardzo od wizyt w innych poradniach. Tam spotkania najczęściej są konkretne i rzeczowe, oparte na wywiadzie, przebadaniu pacjenta oraz wynikach badań diagnostycznych. Lecz w przypadku, gdy coś dolega duszy, to wyszukanie przyczyn, a tym bardziej skutecznego sposobu na poradzenie sobie z takimi problemami wcale takie proste nie jest. Żeby psycholog miał możliwość dowiedzenia się czegoś, to niekiedy potrzebował będzie nawet do kilkunastu rozmów. Podczas nich stopniowo buduje zaufanie ze swoim podopiecznym, który również stopniowo się otwiera i coraz więcej mówi.

Na wszystkie te rzeczy potrzeba czasu, lecz również i ogromnego zaufania, szczerości i szacunku. Jeżeli tego nie będzie, to raczej nie ma szans na to, aby leczenie było skuteczne. Zdarzają się niekiedy sytuacje, gdy jedna albo druga strona po jakimś czasie rezygnuje ze współpracowania, bo nie widzi w tym sensu. Dlatego też już na początku, podczas wyboru psychologa należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Dobrego psychologa najlepiej szukać w internecie, na przykład przez wpisanie w wyszukiwarkę hasła terapia małżeńska radom i przeglądnięcie zwróconych wyników. Można przy okazji sprawdzić od razu napisane przez wcześniejszych pacjentów opinie, które dużo mogą powiedzieć w temacie jakości pracy takiego specjalisty. Niezwykle istotne jest oczywiście wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która skończyła kierunkową uczelnię a także różne kursy i szkolenia.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz