Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Pomoc geodezyjna – kiedy jest potrzebna

Budowanie wymarzonego domu wiązać się będzie z wieloma obowiązkami. Nie można sobie tak zwyczajnie wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy też współpracować z kilkoma specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Pomoc geodety potrzebna będzie na różnych etapach.

Pierwsze spotkanie niejednokrotnie ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, na przykład po to żeby poznać dokładnie jej granice. Bardzo się to także może przydać do stawiania jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych sporów z którymś z sąsiadów. Mając wybrany plan budynku trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To także będzie zadanie geodety, który wszystko zrealizuje w oparciu o mapę projektową. Na mapie umieszcza się zarówno mieszkalny budynek, jak również wszystkie instalacje.

Jeśli cała dokumentacja zostanie zatwierdzona i inwestor uzyska pozwolenie na budowę, to koniecznie trzeba wyznaczyć na działce miejsce, w którym budynek zostanie postawiony. To także będzie należało do obowiązków geodety, który musi w tym celu zamontować w gruncie specjalne znaki. Mają one duże znaczenie, bo w oparciu o nie będą robione fundamenty. Przy tych pracach ustala się także dokładne położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli będą one przebiegać pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej skończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i sprawdzić czy wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Pomoc geodezyjna – kiedy jest potrzebna

  • +Reklama+
    Sklep ogrodniczy internetowy prezentuje praktyczne rozwiązania dla klientów, którzy planują zakup krzewów. W ofercie można znaleźć zarówno gatunki ozdobne, jak i te o walorach użytkowych. Zakładając nowy ogród warto wybrać ciekawe sadzonki krzewów do niego.

Dodaj komentarz