Sekretów przedłużania rzęs, których możesz nie znać

Usługi przedłużania rzęs stają się coraz bardziej popularne. Dziś trudno nawet znaleźć na ulicy kobiety, które mają swoje naturalne rzęsy. Ze względu na duże zapotrzebowanie pojawiło się jednak kilka osób, które nazywają siebie ekspertami w tej dziedzinie. Ale czy możemy komuś zaufać?

Niektórzy pisarze z Incrível.club również od czasu do czasu zmieniają swoje rzęsy. Odkryliśmy, że podejście do piękna nie zawsze jest takie samo, a wskazówki od profesjonalistów również znacznie się różnią. Dlatego postanowiliśmy zagłębić się w temat i poszukać informacji na blogach ekspertów, aby móc odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Podejmować właściwe kroki!

1. Czy możesz użyć maski na rozszerzeniach?

Nawet po wykonaniu przedłużenia czasami chcemy jeszcze bardziej podkreślić oczy, aby uzyskać bardziej przyciągający wzrok efekt. Według ekspertów możliwe jest stosowanie masek poza rozciąganiem, ale należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów:

Tusz do rzęs na wierzchu i tak już obszernych rzęs da poczucie sztuczności. Farba w produkcie może też nie wyglądać najlepiej.W składzie niektórych maseczek znajdują się olejki, które mogą wchodzić w reakcję z klejem na przedłużeniach i rozpuszczać je, powodując wypadanie włosów. Zobacz https://beskidzkamama.pl/odzywka-do-rzes-czy-dobry-tusz/

Dlatego najlepiej przed zakupem sprawdzić skład produktu, upewnić się, że nie ma w nim olejków lub po prostu poszukać konkretnych produktów do przedłużania.Najlepszym wyborem są maski na bazie wody, ponieważ opcje wodoodporne mogą wymagać specjalnych produktów do usuwania, które również usuną klej.Maluj tylko końce przedłużek, nigdy korzeń.

2. Jaki jest najlepszy środek do demakijażu?

Najlepszym sposobem na demakijaż oczu jest woda lub produkty na bazie wody, takie jak woda micelarna. Może nie usuwają się tak szybko jak pianka lub żel, ale przynajmniej nie rozpuszczają kleju.

3. Czy mogę samodzielnie usunąć rzęsy?

Nie każdy chce lub może usunąć rzęsy w salonie. Czasami jesteśmy w odległym miejscu, gdzie nic nie ma wokół lub musimy zaoszczędzić pieniądze. Tak czy inaczej, możesz usunąć fałszywe przewody w domu, ale oto kilka rzeczy, których nie powinieneś robić:

  1. Skubać gwoździami;
  2. Spróbuj rozpuścić klej olejem;
  3. Przytnij długość do wysokości rzęs naturalnych.

Do prawidłowego usunięcia potrzebny będzie na przykład zmywacz do kremu, taki jak Cream Excellent.

  1. Nałóż produkt na miejsce klejenia za pomocą wacika;
  2. Pozostaw krem ​​na czas wskazany w instrukcji (około 4 minut);
  3. Bardzo ostrożnie użyj pęsety (lub samego wacika), aby poluzować każde pasmo.
  4. Po zakończeniu oczyść twarz normalnie.
  5. Zawsze najlepiej zlecić usunięcie rzęs profesjonalistom.

4. Czy muszę kupować utrwalacze do rzęs?

Niektórzy profesjonaliści mówią, że trzeba dokupić określone „utrwalacze”, aby efekt rozciągania był przedłużony. Ich intencja jest jasna: otrzymują procent od sprzedaży kosmetyków. Ale najpierw przyjrzyjmy się, czy „naprawiacze” naprawdę mają znaczenie.

Przede wszystkim produkty te mają na celu dłuższe utrzymanie pierwotnego kształtu rzęs, a nie kleju, który je łączy. Tak więc, jeśli oferują ci produkt, który „obiecuje” utrzymanie rozszerzeń przez wiele miesięcy, mogą próbować cię oszukać.Po drugie, częste używanie takich „utrwalaczy” może skończyć się pozostawieniem sklejonych rzęs, co znacznie zaszkodziłoby symetrii oczu.

Przyciągają nas takie „ochronne” właściwości produktów: teoretycznie chronią one rzęsy przed wpływami zewnętrznymi. Ale z drugiej strony efekt utrzyma się tylko do następnego prania. Ostatecznie to od Ciebie zależy, czy warto w nią zainwestować, czy nie.

5. Czy może zaszkodzić twojemu wzrokowi?

To trudne pytanie. Wielu doświadczonych profesjonalistów twierdzi, że nie ma ryzyka dla oczu. Z drugiej strony okuliści twierdzą, że często widują pacjentów z problemami z przedłużaniem rzęs.Nie będziemy brać pod uwagę procedur wykonywanych przez osoby nieprzeszkolone i nie przestrzegające norm zdrowotnych. Przyjrzyjmy się jednak możliwym zagrożeniom, które znajdziemy go nawet w najlepszych salonach.

Masywne i gęste rzęsy tworzą rodzaj „efektu wachlarza”, który zwiększa ilość powietrza przechodzącego przez błonę śluzową, a to może powodować suchość oczu. Wiele klejów zawiera formaldehyd, który może być przyczyną reakcji alergicznych. Więc kiedy następnym razem pójdziesz do salonu, zapytaj o szczegóły dotyczące użytych substancji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz