Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablica sensoryczna – jak samemu taką zrobić

Manualne zabawki doskonale sprawdzają się przy małych dzieciach. Nie tylko gwarantują one świetną zabawę na długie godziny, ale jednocześnie świetnie działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz polepszają koordynację ruchową. Z takich też powodów już od pierwszych lat warto o takie zabawki zadbać, a jedna z ciekawszych propozycji to rozmaite tablice manipulacyjne.

Tablice tego typu mają bardzo prostą budowę, ponieważ robi się je z drewnianej deski lub sklejki, z przymocowanymi różnymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie w sobie mieć, zależy głównie od wytwórcy, chociaż w niektórych przypadkach zrobić ją można zgodnie z własnym pomysłem. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze kółka zębate, pokrętła, przełączniki czy suwaki, które można przesuwać, zamykać czy przekręcać. Świetnie będą się też sprawdzać przedmioty z przyciskami, takie jak kalkulatory, telefony czy piloty.

Z kolei do stymulacji słuchu wykorzystać można dzwonek, trąbkę czy nawet nieduże cymbałki, chociaż przy nich rodzice będą się musieli uzbroić w sporo cierpliwości. W sprzedaży jest dostępnych wiele różnych tablic, które się od siebie różnią wielkością, ilością zamocowanych przedmiotów oraz ich rodzajem. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka, tak więc tablica edukacyjna nie może zawierać ostrych elementów i krawędzi, jakie mogłyby w jakiś sposób zranić. Oprócz tego wszystko musi być również przymocowane we właściwy sposób, żeby nie urwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Taka tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez żadnych problemów dało się na niej wszystko dotykać i przesuwać. Nie warto jednak przesadzać z liczbą przymocowanych przedmiotów. Zalecane jest, żeby tablice edukacyjne nie miały ich powyżej dwudziestu, ponieważ wtedy maluchy najbardziej efektywnie je wykorzystują. Ale byłoby dobrze, żeby trochę się różniły poziomem trudności, ponieważ wtedy będą stanowić na malucha wyzwanie, jakie będzie on chciał pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz