Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablice i zabawki dla najmłodszych dzieci

Przedmioty przekazane do użytku dziecięcego muszą przejść cykl testów, by pozostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument umacniający przymiotniki danego przedmiotu pod kątem jego zastosowania. Można je podzielić, jeżeli chodzi o zabawki, na dotyczące poszczególnych grup należytych dla przeróżnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków muszą być w kontrastowych kolorach, maja wielokrotnie namalowaną wyraźną twarz oraz zróżnicowaną fakturę.

Kompletnie niedopuszczalne są jakiekolwiek elementy dające się oderwać, bo dziecko zdołałoby je połknąć. Atesty dotyczą też wiadomości znajdujących się na etykiecie. Nieodzowne jest napisanie od jakiego wieku można się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, ujawnienie zręczności, jakie dziecko musi posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki mają w Polsce certyfikat Instytutu Matki oraz Dziecka, w związku z tym rozważnie wolno je sprezentować swojemu maleństwu – sprawdź tablice manipulacyjne. Zabawka zabawce nie równa. Nie chodzi tylko o kształt oraz sposób używania w zabawie, niemniej jednak też wiek, w którym się nią bawimy.

Właśnie dlatego zabawki mają oznaczenie śladowego wieku dziecka, któremu wolno się czymś bawić. Najmłodszych wskazanie chroni przed zabawą przedmiotami, które mogą im zaszkodzić, np. zawierających ruchome, małe detale czy też odrywane części. Starsze dzieci są odróżniane na podstawie zwykłych dla wieku umiejętności ruchowych oraz psychicznych. W następstwie tego jedne zabawki pobudzają bardziej takie biegłości jak mowa oraz pismo, podczas kiedy inne skupiają się na ćwiczeniu równowagi pamięci.

Właściwe oznaczenia wiekowe powinny znajdować się także na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak by dorosły kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne wskazanie, to są gry, jakie przyciągają istotne ich grono. Wystarczy jedynie zerknąć na sukces scrabble czy twistera, dzisiaj obecnych na coraz to większej liczby imprez, nie mówiąc już o konsolach dla sporych chłopców.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz