Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablice wykonywane zgodnie z zasadami Montessori

Atuty użytkowania tablic Montessori od wytwórcy Naanaa wood są spore. W głównej mierze, opiekunowie decydując się na ten zakup wiedzą, że rozbudzą wyobraźnię własnego malucha a także rozwijają jego świat zmysłów. Dziecko posiadając tablicę może pobudzić własną ciekawość, jak i wyćwiczy motorykę małą, mając okazję dotknąć dowolnych tekstur, kształtów, otwierając zamki, zasuwki i obracając kółka.

Każda tablica sensoryczna dla dzieci pobudza ich rozwój i z tego powodu opłaca się ją wybrać. Coraz częściej takie tablice są podstawą większości programów dla żłobków i przedszkoli, pracujących na podstawie metody Montessori. Tablicę można wykonać samodzielnie, aczkolwiek decydując się na jej zamówienie uzyskuje się znacznie więcej. Odnoszą się one do licznych zmysłów, są solidnie wykonane, a zastosowane materiały są bezpieczne. Na stronie https://naanaawood.pl/ umieszczone są wyłącznie takie produkty, jakie mają certyfikaty które dopuszczają je do sprzedaży. Optymalnie zaprojektowane tablice uczą dzieci używania różnych narzędzi. W ten sposób dzieci wiedzą, w jaki sposób poradzić sobie ze swoją motoryką.

Tablice od wskazanego wytwórcy nie tylko rozwiną zdolności motoryczne, ale też: siłę, wyobraźnię, elastyczność oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Znaczące jest również to, że rozwija się zrozumienie przestrzenne, czyli pojęcia: pustego, pełnego, objętości, wagi, a także umiejętności społecznych i lingwistycznych. Taka pomoc edukacyjna jaką są tablice sensoryczne jest warta uwagi dla dzieci w każdym wieku i posiadających różne kompetencje. Przede wszystkim zaś sprawdzi się w przypadku dzieci mających trudność z przetwarzaniem sensorycznym, autyzmem lub ADHD. Zabawa z udziałem tablic sensorycznych znacząco wesprze rozwój dziecka. Tablica manipulacyjna na jakiej umieszczone są konkretne materiały pozwoli maluchowi wykorzystać wszystkie zmysły, przez relację z tym, co jest na niej umieszczone.

Na stronie sklepowej znajdują się dowolne tablice, wobec czego można zdecydować się na te elementy, jakie dostosowane będą do danego malucha. W przedszkolach i w szkołach nauczyciele mogą wykorzystać tablice sensoryczne również do tego, aby pomóc maluchom rozwijać umiejętności związane z mową. Uczniowie mogą nauczyć się słownictwa przykładowo wtedy, gdy poszczególne elementy przyczepiają do tablicy lub słowa dopasują do rzeczy. Doświadczenia sensoryczne z tablicami przynoszą powody do świetnej zabawy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz