Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Trening autogeniczny

Kursy przygotowujące do porodu nie mają na celu wyłącznie opanowania bólu związanego z porodem, ale także: zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i poczucia własnej wartości, dostarczenie informacji na temat ciąży, porodu, psychologicznych implikacji tych doświadczeń, ewolucja dynamiki pary i umiejętności dziecka.

W tradycyjnych kursach przygotowania do porodu, począwszy od końca drugiego trymestru, odbywają się cotygodniowe spotkania (ok. 2 godziny i odbywają się w gabinecie, na siłowni lub w szpitalu), podczas których poruszane są następujące tematy: z: fizjologią ciąży, fizjologią skurczu mięśni i oddychania, porodem oraz elementami opieki nad dzieckiem, takimi jak karmienie piersią i przygotowanie do porodu.

Oglądamy filmy o porodzie i/lub karmieniu piersią oraz oprowadzamy z przewodnikiem po sali porodowej i żłobku. W tym samym okresie uczestnicy kursu zbierani są na sali gimnastycznej i przygotowywani do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, relaksacyjnych i oddechowych.

Trening autogeniczny

Metoda ta jest szeroko rozpowszechniona we Włoszech od 1973 roku i opiera się na autosugestii i technikach oddechowych, których celem jest warunkowanie reakcji kobiety na każdą fazę porodu, w celu złagodzenia zarówno napięcia fizycznego, jak i psychicznego.

Kursy składają się z cotygodniowych spotkań, które rozpoczynają się w siódmym miesiącu ciąży i opierają się na zajęciach teoretycznych (fizjologia ciąży i porodu) oraz ćwiczeniach praktycznych. Przyszłe mamy uczą się technik relaksacyjnych oraz technik oddychania i kontroli mięśni, które muszą być stosowane w różnych momentach porodu.

  1. Podczas relaksu kobieta „przyszła” uczy się wywoływać wspomnienia i doznania, niepokoje i lęki, na których przeprowadzana jest analiza psychologiczna.
  2. Naucza się powolnego i głębokiego oddychania, takiego jak oddychanie podczas snu, które należy stosować, gdy zaczynają się skurcze; w fazie porodu w fazie wydalania przyszła mama uczy się wdychać i zatrzymywać powietrze w płucach podczas parcia oraz całkowicie się relaksować w przerwie między skurczami.
  3. Kontrola napięcia emocjonalnego i fizycznego, unikanie wzmacniania odczuwania bólu, ma tendencję do minimalizowania bólu.

Joga

Ta metoda jest odpowiednia dla osób, które od jakiegoś czasu praktykują jogę. Wymaga kontroli własnego umysłu z różną stopniowością w zależności od różnych poziomów sytuacji, w której znajduje się ciężarna kobieta.

Oznacza to na przykład, że w pewnych momentach kobieta musi oderwać myśli od skurczów, podczas gdy w innych musi być ich w pełni świadoma. Joga jest niewątpliwie korzystną czynnością dla relaksu, kontroli oddechu i elastyczności ciała, ale należy unikać pewnych pozycji i ekstremalnych rozciągań mięśni.

Ananasy”, poszczególne postawy kierowane oddechem, pełnią funkcję przywracania elastyczności kobiecości, zdolności do tego, by się wydarzać, bycia wysłuchanym, przełamywania bariery racjonalności, która sprawia, że ​​procesy transformacji są bolesne i odległe. .

Innym narzędziem Hatha Jogi jest „Pranajam”, czyli kontrola energii życiowej poprzez oddech. Dobre oddychanie jest niezbędne zarówno w czasie ciąży, jak i w czasie porodu, ponieważ większe dotlenienie i oczyszczenie krwi matczynej dostarcza więcej tlenu do dziecka w okresie jego życia w łonie matki i znacznie zmniejsza ból przy skurczach.

Co więcej, joga jest prekursorem wszystkich technik relaksacyjnych, internalizacyjnych i medytacyjnych, a wraz z mantrami, frazami, które wzmacniają i uspokajają umysł oraz wokalizacjami, które uwalniają napięcia, kobieta uczy się zwracać uwagę na siebie, aby zawsze identyfikować swoje potrzeby i potrzeby dziecko, które nosi w swoim łonie z głębszą świadomością tego naturalnego zjednoczenia.

Bądź piękna w ciąży

Higiena ciąży obejmuje podjęcie określonych środków ostrożności w życiu codziennym, przestrzeganie pewnych ogólnych zasad higieny, właściwy nadzór lekarski oraz odpowiednie odżywianie. W czasie ciąży nie ma przeciwwskazań do codziennego kąpieli w wannie lub pod prysznicem, ale lepiej unikać wody zbyt zimnej lub zbyt gorącej. Włosy można myć dowolnie często, ale należy unikać trwałej ondulacji, a zwłaszcza farbowania.

Nie dla rozstępów

W czasie ciąży ciało kobiety ulega niezwykłym zmianom. Najbardziej oczywistym jest z pewnością wzrost wolumenu. Najczęstszą konsekwencją jest pojawienie się rozstępów, które pojawiają się na piersiach, brzuchu i biodrach: obszarach ciała najbardziej narażonych na „stres”. Najlepszym sposobem walki z nimi jest zapobieganie im, przeciwdziałanie tym czynnikom, które ułatwiają ich powstawanie. Miękka, bogata w wodę skóra ma większą zdolność adaptacji, ponieważ jest bardziej elastyczna.

  1. Stąd tak ważne jest dbanie o nią już od pierwszych miesięcy ciąży, codziennie stosując krem ​​nawilżający i uelastyczniający.

Produkty należy aplikować poprzez kilkuminutowe masowanie: masaż faktycznie stymuluje powierzchowne mikrokrążenie, wspomaga wchłanianie składników aktywnych i poprawia metabolizm komórek.

Dobrze jest pić codziennie przynajmniej półtora litra wody o niskiej zawartości minerałów (odwodnienie skóry można zwalczać również od wewnątrz) i kontrolować przyrost masy ciała (im bardziej zwiększa się objętość, tym bardziej skóra jest narażona do nadmiernego napięcia i tym bardziej narażasz się na rozstępy). Więcej na https://www.gov.pl/web/psse-plock/profilaktyczny-program-w-zakresie-przeciwdzialania-uzaleznieniu-od-alkoholu-tytoniu-i-innych-srodkow-psychoaktywnych

Oto jak to zrobić

Następnie co najmniej raz w tygodniu należy stosować produkt złuszczający, wmasowując go na całym ciele, a w szczególności w newralgicznych punktach (piersi, brzuch i biodra). Usuwając martwe komórki naskórka z powierzchni, skóra pozostaje bardziej miękka, gładsza i może łatwiej wchłaniać kolejne produkty lecznicze.

Unikać zbyt gorących i długich kąpieli, ponieważ sprzyjają rozluźnieniu tkanek i zubożają powłokę hydrolipidową pokrywającą skórę, a tym samym pogłębiają jej odwodnienie.

Na piersi, która jest obszarem szczególnie delikatnym i zagrożonym nawet podczas późniejszego karmienia piersią, należy wykonać gąbkę na zimno: zimno działa zwężająco na naczynia, co stymuluje krążenie tkanek, a tym samym ich dotlenienie.

Owoce i warzywa (bogate w witaminy A i C) oraz oleje pochodzenia roślinnego (bogate w witaminę E) pomagają więc skórze zachować miękkość i elastyczność, a także walczą z przedwczesnym starzeniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz