Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W co zapakować podarek? Sprawdź torby

Współcześnie w niejednym punkcie sprzedaży jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Cechuje je znacząca różnorodność ze względu na własny ekologiczny charakter. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przydzielane ekologicznym produktom. Nasza idealna wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma i często nie przywiązujemy uwagi do oznaczeń znajdujących się na opakowaniach.

Jakkolwiek symbole te mają duże znaczenie oraz nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – także, jeśli gra toczy się o torby ekologiczne, jak ekologiczne torby reklamowe. Oznakowań tych jest niezwykle wiele i należałoby choćby część z nich zapoznać.

Kiedy tak właściwie przy towarze zobaczymy znaczek z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, że konkretny towar należy do żywności, która spełnia bardzo surowe normy i nie jest to artykuł z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, który jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na warstwę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol prezentuje Błękitnego Anioła oraz jest on przyznawany różnym artykułom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego typu. Jeśli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, bądź też roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem formułowanym mianem Bio Hellas. Następny będzie niemało mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy artykule mówią nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Również opakowania biodegradowalne posiadają swoje oznaczenie oraz powiadają nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz