W jakiej formie hologramy wykorzystuje się do zabezpieczeń druków
Pierwsze hologramy powstały już kilkadziesiąt lat temu, i od razu też zachwyciły swoim pięknem i wyglądem. Wykonuje się je za pomocą precyzyjnych laserów, które przez rozszczepianie i równoczesne oświetlenie przedmiotu i kliszy tworzą trójwymiarowy obraz. W zależności od kąta patrzenia oraz padania światła takie obrazy mienić się mogą wspaniałymi barwami, i wyglądać faktycznie jakby całkiem realne.
Dzięki temu zaczęto je powszechnie stosować do najróżniejszych zabezpieczeń. Obecnie hologramy między innymi można zobaczyć na banknotach, różnego rodzaju papierach wartościowych czy drukach urzędowych, lecz również biletach czy innych dokumentach. Dokładne podrobienie precyzyjnego hologramu jest bardzo trudne, ponieważ potrzebny jest do tego wyspecjalizowany sprzęt.
Dlatego też wszelkie dokumenty które się w taki sposób zabezpiecza są dużo bezpieczniejsze niż zwykłe, jakie wydrukować można na każdej dobrej drukarce. Jeżeli okaże się to potrzebne, to druki zabezpieczone mogą posiadać elementy niewidoczne gołym okiem, takie jak na przykład nanoteksty czy ukryte znaki. Do ich odczytania będzie potrzebny wyspecjalizowany sprzęt, za pomocą jakiego będzie można potwierdzić autentyczność, ale zapewni to najwyższą ochronę. Jak można zauważyć ta technologia jest też wykorzystywana do celów marketingowych czy wizerunkowych. Dużym zainteresowaniem na przykład się cieszą folie holograficzne, ale też i oryginalne, ciekawe naklejki, przyklejane na różnego rodzaju produkty.
+Tekst Sponsorowany+