Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy warto zwrócić swoją uwagę

Jedną z częściej wybieranych przez posiadaczy samochodów osobowych tuningowych przeróbek jest zmiana tłumika na sportowy model. Tłumiki fabryczne tak się projektuje, żeby znaleźć kompromis między efektywnością a emitowanym hałasem, i to przede wszystkim komfort podróżujących jest najważniejszy. Ale to będzie się też wiązać z pewnym ograniczeniem mocy silnika, jaką podnieś można wymieniając właśnie tłumik.

Jeśli ktoś jednak będzie planował tym się zająć, to powinien na parę istotnych rzeczy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności zakup takiego tłumika najlepiej zrobić w jednej z firm specjalizujących się w produkowaniu tego typu elementów, na przykład takie jak RM motors. Wtedy będzie miał po pierwsze pewność do do odpowiedniej jakości wykonania, a po drugie tego, że sprzedawane tłumiki przelotowe będą spełniać wszystkie wymagania związane z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim chodzić tu będzie o poziom emitowanego hałasu, jaki nie może przekraczać pewnych norm. Jeśli pojazd po zamontowaniu tłumika sportowego będzie zbyt hałaśliwy, to może nie przejść wtedy badań technicznych, lub też podczas kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód rejestracyjny. Istotna będzie także jakość wyprodukowania i użyte do tego materiały, tak aby po kilku miesiącach nie trzeba było jeszcze raz montować tego elementu. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to pomyśleć może o jeszcze jednym elemencie polepszającym osiągi auta. Coraz częściej jest w ostatnim czasie też wybierany downpipe audi, jaki również zwiększa o parę koni moc silnika.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz