Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zakłócenia stresowe i terapia zaburzeń nerwowych

Depresja u kobiet ma prawo być postrzegana, jako prędzej i częściej występująca niż depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej podatne na depresję, jaka w dodatku w szeregu przypadków zostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, że kobiety sporadycznie zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest niemniej jednak, iż istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami oraz damami, jakie czynią kobiety bardziej skłonne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Kobiety mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a ponadto zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Lekarstwa zawierające hormony płciowe także mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć nieraz wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co podkreśla leczenie uzależnień radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W wielu przypadkach kobieta czuje lęk, szczególnie lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W czasie dwóch tygodni po porodzie najczęściej zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są elementem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być także zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Zakłócenia stresowe i terapia zaburzeń nerwowych

Dodaj komentarz