Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zwrot podatków za pracę zza granicy – w jaki sposób uzyskać?

To kraj, w którym Polacy coraz częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania zeznań fiskalnych dotyczy wyłącznie obywateli kraju. Co prawdziwość Polacy nie muszą się rozliczać, ale coraz to częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. By zdobyć zwrot należy przedstawić niezbędna dokumentację od pracodawcy, jaka potwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat również potwierdzają legalną pracę i zawierają informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii możliwy jest nawet do pięciu lat wstecz – zobacz biuro podatkowe holandia. Kwota wolna od podatków wynosi w Holandii blisko 6 000 euro. Rok fiskalny jest tożsamy jak w Polsce i dlatego rozliczyć z niego się można dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma okres roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, jednak w praktyce trwa to o wiele krócej. Urząd deklaruje doliczenie pobocznych odsetek do kwoty podatku w wypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz